Najbolja prirodna ulja za sunčanje sa najvećim prirodnim SPF 

Ljeto, vrijeme kada se potrebno pridržavati  pravila ako namjeravamo zastititi svoju kožu.
Svi znamo da je potrebno je piti mnogo tekućine tijekom vrućih dana kako bismo nadoknadili pojačano znojenje, izbjegavati izlaganje suncu barem od 11-17h što se posebno odnosi na djecu i starije osobe.
Pripremiti se možemo i prehranom, dati naglasak voću i povrću koje je bogato antioksidansima, povećanim unosom namirnica bogatih beta karotenom poput manga, lubenice, marelice, špinata, brokule, buče, a posebice mrkve,ili  kontumirati dodatke prehrani poput astaxanthina, spiruline, kolagena u prahu…

Priroda je vrlo mudra pa nas je u ljetnom periodu opskrbila voćem s najvećim antioksidativnim potencijalom: malinama, borovnicama, grožđem, kupinama, crnim ribizlom, višnjama i jagodama, stoga treba nastojati što više ga konzumirati u svježem obliku ili putem prirodnih sokova bez dodanih šećera i aditiva.

Koža bez obzira na veliku količinu pigmenta, povećana učincima nepravilne prehrane i smanjene ili nedovoljne hidratacije, užurbano stari i gubi kolagen i elastičnost.

Želite li imati zdravu, zaštićenu i njegovanu kožu, otkrijte čari prirodnih ulja i maslaca,i pokušaljte smanjiti oksidativni stres stanica kože.

Koža je naša prirodna zaštita od vanjskog svijeta, zdrava i održavana koža je bitan preduvjet za naše psihičko i fizičko zdravlje.

Prirodna zaštita

Ako je vaša put jako blijeda, i ako imate jako malo prirodne zaštite – melanina, sasvim je normalno da prvih nekoliko dana ljetovanja pažljivo adaptirate kožu i polako povećavate pigment. U tome nam iznimno mogu pomoći brojna prirodna biljna ulja koja imaju zaštitni faktor i koja našoj koži omogućavaju najbolju moguću pripomoć za stvaranje melanina.

Prirodna ulja su puna antioksidanta, minerala, vitamina, esencijalnih masnih kiselina, te ne stvaraju alergijske reakcije,ne truju nas niti okoliš.

ULJE SJEMENKI ČILEANSKE MALINE ima sposobnost absorbiranja UV B zraka (290-320 nm) i UV C zraka (100-290 nm), odnosno PROCJENJENI prirodni SPF 25-40.

Nanosi se čisto, nerazrijeđeno na kožu.

Zbog visokog sadržaja vitamina E (560 mg/100 g) ima snažno antioksidacijsko, a zbog sastava masnih kiselina i protuupalno djelovanje, te se može koristiti kod svih tipova kože koje zahtijevaju dodatnu njegu, za tretiranje bora, strija, ekcema, dermatitisa i općenito svih upalnih stanja kože.

ČILEANSKI LJEŠNJAK Ulje sadrži neobične masne kiseline: izo-palmitinsku (omega 5, oko 20%), do 10% izo-oleinske (omega 6), 30-40 % oleinske, do 10% linolne masne kiseline te visoki udio tokotrienola (vitaminu E sličnih tvari) koji izvrsno štite stanice od šteta koje uzrokuje UV zračenje.
Brzo se upija, te hrani i omekšava kožu. Najčešće se koristi za njegu suhe do mješovite kože.
Procjenjeni prirodni SPF 10-30.

To su dva lagana ulja koja se relativno brzo upijaju, a prikladna su za njegu svih tipova kože.

ULJE BURITIJA ima značajni udio karotenoida (kao primjer, beta-karotena sadrži 5 puta više od mrkve), koji djeluju kao antioksidansi te štite od utjecaja UV zraka. Također, ulje buritija apsorbira dobar dio UV spektra, pa se može koristiti u pripravcima za sunčanje. Isto tako, ono eliminira utjecaj slobodnih radikala koji uzrokuju oštećenja i starenje kože. I još, ukoliko se ulje buritija koristi u njezi kože nakon sunčanja, koža će dulje zadržati brončanu boju.

Ulje buritija se prvenstveno koristi u pripravcima za sunčanje (zbog sposobnosti apsorpcije UV zraka), ali ima i vrlo značajnu ulogu u njezi i regeneraciji umorne kože bez tonusa.

Povećava elastičnost kože i djeluje protiv bora. U pripravcima nakon sunčanja oporavlja stanice oštećene UV zrakama, te pomaže kod crvenila i izgorene kože.

TAMANU ULJE

Ovo drvo tropski narodi su smatrali svetom biljkom, i od davnina je važan dio narodne medicine na Pacifičkim otocima. Tradicionalno se koristilo za širok spektar kožnih oboljenja, od površinskih opekotina, porezotina, ogrebotina, uboda insekata, sve do neuralgija i fisura.

Polinezijske žene ga koriste za održavnje zdrave i čiste kože, kao i za tretiranje i spriječavanje pelenskog osipa kod djece.

Ulje je iznimno bogate teksture, intenzivne boje i ugodnog mirisa. Umiruje kožu, pomaže u ublažavanju crvenila i opeklina od sunca, kao i kod raznih osipa i svrbeži. Iznimno hidratizira kožu i pomaže u regeneraciji stanica, uz snažno protuupalno djelovanje, a tradicionalno se primjenjivalo čak kod reumatizma, ekcema i upalnih bolesti kože. Pomaže u cijeljenju rana i posjekotina, uz blago antimikrobno djelovanje. U kombinaciji s određenim eteričnim uljima može imati antivirusno djelovanje. Ne nadražuje sluzokožu, stoga se može primjenjivati i na genitalnom području.

JOJOBA

Gotovo je bez mirisa i boje. Kemijska struktrura je slična dijelu sebuma, stoga je korisno za liječenje akni i za smanjivanje prevelike produkcije sebuma. Zbog sadržaja miristinske masne kiseline poželjan je sastojak ulja za njegu upaljene i nadražene kože. Izvrstan je ovlaživač svih tipova kože, stabilizira ph kože, regenerira kožu. Nezamjenjiv sastojak za poboljšanje elasticiteta kože.

MACERAT KORIJENA MRKVE

Bogat je beta karotenom i idealan je u kombinaciji sa zastitnim sredstvima za sunčanje, te se najčešće rabi za sunčanje i poslije sunčanja te tamnjenje kože, kao i za tretiranje ožiljaka i hiperpigmentacije.
Nikad se ne koristi samostalno jer može na koži ostaviti narančaste tragove.
Visoki sadržaj karotenoida pomaže zaštiti kože od UV zraka.
Odličan je za primjenu kod suhe i umorne kože, hidratizira je i regenerira uz lagani anti-age učinak.